Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Rychlokurz křížkové výšivky a vzory historického vyšívání...

Rychlokurz křížkové výšivky

Vyšívání křížkovým stehem není obtížné. Pro celkový dobrý dojem z práce je nutné absolutně přesné vyšívání. Látku můžeme vypnout do vyšívacího rámečku (není nutné). Všechny horní stehy musejí bezpodmínečně jít jedním směrem, potom je dojem z výšivky čistý. Je proto dobré si zvyknout vést spodní steh zprava nahoře doleva dolů. Dle směru vyšívání se osvědčil tento postup:

Vyšíváme-li v řadách zespoda nahoru, začínáme první řadu spodních stehů vpravo a směrujeme doleva.
 
Vyšíváme-li potom horní řadu stehů zleva doprava (a tím dokončujeme stehy), můžeme jednoduše propíchnout k místu vypíchnutí další řady spodních stehů.
 
Pokud chcete vyšívat odshora dolů, začíná se řada spodních stehů vždy vlevo dole.
 
Je-li řada dokončena vyšitím horních stehů, můžeme jednoduše propíchnout dolů k zamýšlenému začátku další řady spodních stehů.
 
Vyšíváme-li jednotlivé řady seshora dolů, dokončujeme nejprve každý steh, teprve potom vyšíváme další. I zde vpíchneme spodní steh vlevo dole a vedeme ho doprava nahoru, horní steh potom vedeme do kříže přes něj a propíchneme rovnou k začátku dalšího stehu.
 
U jednotlivých řad vyšívaných nahoru postupujeme samozřejmě obráceně. Vpíchneme nejprve zprava nahoře doleva dolů a tím vytvoříme spodní steh. Ten překřížíme zleva nahoře doprava dolů a rovnou přejdeme k dalšímu spodnímu stehu přímo nahoru.
 
Takto vyšíváme správně šikmé řady: první spodní steh vedeme zleva dole k pravému hornímu roku, potom přejdeme rovnou k začátku horního stehu. Vyšijeme ho a přejdeme šikmo dolů k začátku dalšího spodního stehu.
 
Také u posunutého začátku řad vpíchneme po dokončení jedné řady rovnou šikmo doleva nebo doprava k začátku spodní části dalšího plánovaného stehu.
 
Pokud přeskakujeme jednotlivé čtverečky, vedeme bavlnku šikmo za prací, jinak vyšíváme jako obvykle.
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one